Project Description

logo KSW

Pierwszy raz w życiu miałem okazję zobaczyć, jak pracuje ekipa filmowa na planie i ile energii trzeba włożyć, aby stworzyć kilka sekund materiału filmowego. W Ełku trwały intensywne prace filmowe nad filmem „Underdog”, gdzie jedną z głównych ról gra Mamed Khalidov. Premierę filmu można spodziewać się na początku 2019 roku. Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA.

„Underdog to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko”.

mural, sala bokserska, stara cegła, Ełk, legendarna sala bokserska, malowidło lat 70, stara szkoła muralu
wojownicy na cegle

W skrócie mogę napisać, że oświetleniowcy i scenografowie to anonimowi bohaterowie każdej produkcji filmowej. Nie miałem wcześniej okazji zobaczyć takiej ilości światła i kreatywnych działań z ich strony.

To, co najbardziej mi się podobało, to fakt, że mogłem wnieść swój wkład do produkcji. Moje zadanie polegało na projektowaniu i tworzeniu malowideł ściennych, które miały wzbogacić obrazy filmowe. Projekty były stylizowane na wzór starego, zniszczonego, lekko nieudolnego malarstwa, co sprawiało mi dużo radości, biorąc pod uwagę, że moje zwykłe metody pracy są zupełnie inne. Dzięki cennym poradom scenografów udało się osiągnąć zadowalający efekt, który, jak sadzę, doskonale sprawdzi się w produkcji filmowej.

Więcej info na temat Underdog

malowana scenografia do filmu
malowana scenografia do filmu
Praca ze scenografem przy malowidle na potrzeby filmu
Miejski klub bokserski Mazur Ełk
Grafika na koszulkę, ilustracja dla formy sportowej,
scenografia do filmu o zawodnikach MMA
Stare malowidło w sali bokserskiej
zniszczone malowidło
sala bokserska z historią, z pazurem, legendarna sala bokserska w Ełku

Malowidło na zamówienie do filmu:

  • opracowanie projektów na potrzeby filmu

  • omówienie i współpraca ze scenografami

  • stylizacja na stare, zdegradowane malowidła

  • praca na wysokościach