Pierwszy raz w życiu miałem okazję zobaczyć jak pracuje ekipa filmowa na planie i ile pracy trzeba włożyć, żeby zrobić kilka sekund ujęć. W Ełku były intensywne prace do filmu „Underdog” z Mamedem Khalidovem w roli głównej. Efektów można spodziewać się na początku 2019 roku. Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA

„Underdog to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko”.

W skrócie mogę napisać, że oświetleniowcy i scenografowie to anonimowi bohaterowie każdej produkcji filmowej. Takiej ilości światła i kreatywnych działań scenografów nie miałem okazji zobaczyć.

Najciekawsze jest to, że dorzuciłem swoją cegiełkę do produkcji. Moje zadanie polegało na zaprojektowaniu i zrealizowaniu malowideł ściennych, które będą wzbogacać kadry filmowe. Projekty były stylizowane na stare, zniszczone, trochę nieudolne malowidła, co sprawiało mi pewnego rodzaju frajdę, ponieważ mój system pracy polegał na czymś zupełnie odwrotnym. Cenne rady scenografów pozwoliły na uzyskanie satysfakcjonującego efektu i myślę, że w produkcji filmowej spełni swoje zadanie.

Więcej info na temat Underdog

sala bokserska z historią, z pazurem, legendarna sala bokserska w Ełku

Malowidło na zamówienie do filmu:

  • opracowanie projektów na potrzeby filmu

  • omówienie i współpraca ze scenografami

  • stylizacja na stare, zdegradowane malowidła

  • praca na wysokościach